Xilinx XCV100E-5BG352I
XCV100E-5BG352I picture photo
Mfg. Part Number
XCV100E-5BG352I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 404 I/O 560MBGA
Datasheet Download
XCV100E-5BG352I.pdf
Availability of XCV100E-5BG352I
QUANTITY
XCV100E-5BG352I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV100E-5BG352I
Internal Part NumberEIS-XCV100E-5BG352I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV100E-5BG352IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCV100E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV100E-5BG352I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV100E-5BG352I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV100E, XCV100E-5BG352I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV100E-5BG352I Details Description
Related parts for XCV100E-5BG352I
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 110V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
MARKER CARRIER datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf