Xilinx XCV2000E-8HQ240C
XCV2000E-8HQ240C picture photo
Mfg. Part Number
XCV2000E-8HQ240C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCV2000E-8HQ240C.pdf
Availability of XCV2000E-8HQ240C
QUANTITY
XCV2000E-8HQ240C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV2000E-8HQ240C
Internal Part NumberEIS-XCV2000E-8HQ240C
Delivery TimeIn stock, ship XCV2000E-8HQ240C today.
SeriesXCV2000
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV2000E-8HQ240C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV2000E-8HQ240C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV2000E, XCV2000E-8HQ240C Datasheet, Xilinx Distributor
XCV2000E-8HQ240C Details Description
Related parts for XCV2000E-8HQ240C
MOSFET N-CH 200V 0.18A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 9.1KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT I2C 15SPS 8MSOP datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 28-QFN datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RELAY TIMER datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 0.53A 2W THT datasheet.pdf