Xilinx XCV2600E-6FG1156I
XCV2600E-6FG1156I picture photo
Mfg. Part Number
XCV2600E-6FG1156I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCV2600E-6FG1156I.pdf
Availability of XCV2600E-6FG1156I
QUANTITY
XCV2600E-6FG1156I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV2600E-6FG1156I
Internal Part NumberEIS-XCV2600E-6FG1156I
Delivery TimeIn stock, ship XCV2600E-6FG1156I today.
SeriesXCV2600
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV2600E-6FG1156I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV2600E-6FG1156I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV2600E, XCV2600E-6FG1156I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV2600E-6FG1156I Details Description
Related parts for XCV2600E-6FG1156I
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 2W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 400MA 320 MOHM datasheet.pdf