Xilinx XCV300-4BG256I
XCV300-4BG256I picture photo
Mfg. Part Number
XCV300-4BG256I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCV300-4BG256I.pdf
Availability of XCV300-4BG256I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCV300-4BG256I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV300-4BG256I
Internal Part NumberEIS-XCV300-4BG256I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV300-4BG256I today.
SeriesXCV300-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV300-4BG256I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV300-4BG256I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV300-, XCV300-4BG256I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV300-4BG256I Details Description
Related parts for XCV300-4BG256I
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT UNIV PWR MODULE 4POS datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CABLE 7COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MOUNT PIN datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 1M datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
762MM EURO HDR VERT MTG ENDS 8C datasheet.pdf