Xilinx XCV3200E-6FG240I
XCV3200E-6FG240I picture photo
Mfg. Part Number
XCV3200E-6FG240I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCV3200E-6FG240I.pdf
Availability of XCV3200E-6FG240I
QUANTITY
XCV3200E-6FG240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV3200E-6FG240I
Internal Part NumberEIS-XCV3200E-6FG240I
Delivery TimeIn stock, ship XCV3200E-6FG240I today.
SeriesXCV3200
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV3200E-6FG240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV3200E-6FG240I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV3200E, XCV3200E-6FG240I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV3200E-6FG240I Details Description
Related parts for XCV3200E-6FG240I
FIXED IND 27UH 15.6A 8 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 2A 170 MOHM TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.8KV 160A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
SOLENOID VALVE, 3/2 NC 24VDC W/L datasheet.pdf