Xilinx XCV400E-7HQ240I
XCV400E-7HQ240I picture photo
Mfg. Part Number
XCV400E-7HQ240I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCV400E-7HQ240I.pdf
Availability of XCV400E-7HQ240I
QUANTITY
XCV400E-7HQ240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV400E-7HQ240I
Internal Part NumberEIS-XCV400E-7HQ240I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV400E-7HQ240I today.
SeriesXCV400E
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV400E-7HQ240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV400E-7HQ240I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV400E, XCV400E-7HQ240I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV400E-7HQ240I Details Description
Related parts for XCV400E-7HQ240I
CAP FILM 0.091UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.5A 53.8 MOHM datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HDR 47POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO220AB datasheet.pdf