Xilinx XCV600E-8BGG432C
XCV600E-8BGG432C picture photo
Mfg. Part Number
XCV600E-8BGG432C
Brief Description
IC FPGA 316 I/O 432MBGA
Datasheet Download
XCV600E-8BGG432C.pdf
Availability of XCV600E-8BGG432C
QUANTITY
XCV600E-8BGG432C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV600E-8BGG432C
Internal Part NumberEIS-XCV600E-8BGG432C
Delivery TimeIn stock, ship XCV600E-8BGG432CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-E Family 186.624K Gates 15552 Cells 416MHz 0.18um Technology 1.8V 432-Pin BGA
SeriesXCV600E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA-432
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV600E-8BGG432C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV600E-8BGG432C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV600E-, XCV600E-8BGG432C Datasheet, Xilinx Distributor
XCV600E-8BGG432C Details Description
Related parts for XCV600E-8BGG432C
IC OPAMP GP 500KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 900mA (Switch) Backlight, Camera Flash 36-DSBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPED 37POS datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf