Xilinx XCZU15EG-2FFVB1156E
XCZU15EG-2FFVB1156E picture photo
Mfg. Part Number
XCZU15EG-2FFVB1156E
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Microprocessor Circuit, CMOS, PBGA1156 IC
Datasheet Download
XCZU15EG-2FFVB1156E.pdf
Availability of XCZU15EG-2FFVB1156E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCZU15EG-2FFVB1156E Order Process
Ship out your order
Specifications of XCZU15EG-2FFVB1156E
Internal Part NumberEIS-XCZU15EG-2FFVB1156E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCZU15EG-2FFVB1156E today
SeriesXCZU15EG-2
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.31.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals1156
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width35 mm
Length35 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCZU15EG-2FFVB1156E
Alternative Part (Replacement)EIS-XCZU15EG-2FFVB1156E
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCZU15EG-, XCZU15EG-2FFVB1156E Datasheet, Xilinx Distributor
XCZU15EG-2FFVB1156E Details Description
Related parts for XCZU15EG-2FFVB1156E
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AC datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 68.84UH SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 200MW 1005 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP MICA 12PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf