Xilinx XCZU28DR-1FSVG1517E
XCZU28DR-1FSVG1517E picture photo
Mfg. Part Number
XCZU28DR-1FSVG1517E
Brief Description
Microprocessor Circuit, CMOS, PBGA1517 IC
Datasheet Download
XCZU28DR-1FSVG1517E.pdf
Availability of XCZU28DR-1FSVG1517E
QUANTITY
XCZU28DR-1FSVG1517E Order Process
Ship out your order
Specifications of XCZU28DR-1FSVG1517E
Internal Part NumberEIS-XCZU28DR-1FSVG1517E
Delivery TimeIn stock, ship XCZU28DR-1FSVG1517E today
SeriesXCZU28DR-1
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
Number of CLBs-
Number of Terminals1517
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCZU28DR-1FSVG1517E
Alternative Part (Replacement)EIS-XCZU28DR-1FSVG1517E
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCZU28DR-, XCZU28DR-1FSVG1517E Datasheet, Xilinx Distributor
XCZU28DR-1FSVG1517E Details Description
Related parts for XCZU28DR-1FSVG1517E
RES SMD 5.23M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 2ROW R/A 72POS datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FOMM62.5 LEAD 2.5S TZ ST-SC DPX datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 160PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 1.27MM datasheet.pdf
HIGH DENSITY YHLZ MODULE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf