Semtech XE1205SKC433XE1
XE1205SKC433XE1 picture photo
Mfg. Part Number
XE1205SKC433XE1
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT STARTER FOR XE1205 433MHZ
Datasheet Download
XE1205SKC433XE1.pdf
Availability of XE1205SKC433XE1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XE1205SKC433XE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of XE1205SKC433XE1
Internal Part NumberEIS-XE1205SKC433XE1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesTrueRF™
TypeTransceiver, ISM
Frequency433MHz
For Use With/Related ProductsXE1205 (433MHz)
Supplied ContentsBoards, Modules, Antennas, Batteries, Cable, CD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XE1205SKC433XE1
Related LinksXE1205S, XE1205SKC433XE1 Datasheet, Semtech Distributor
XE1205SKC433XE1 Details Description
Related parts for XE1205SKC433XE1
TVS DIODE 25.6VWM 43.47VC SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 20POS TIN datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
REVERSE SMA BULKHD JACK datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OFF-DELAY WITH RESET SCREW datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf