Amgis XF-00400-2120
XF-00400-2120 picture photo
Mfg. Part Number
XF-00400-2120
Manufacturer
Product Category
Power Transformers
Brief Description
XFMR TOROIDAL 2 X 120V 400VA
Datasheet Download
XF-00400-2120.pdf
Availability of XF-00400-2120
QUANTITY
XF-00400-2120 Order Process
Ship out your order
Specifications of XF-00400-2120
Internal Part NumberEIS-XF-00400-2120
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Transformers
FamilyPower Transformers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XF-00400-2120
Related LinksXF-004, XF-00400-2120 Datasheet, Amgis Distributor
XF-00400-2120 Details Description
Related parts for XF-00400-2120
EXTRACTION TOOL - FEMALE SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT PARALLEL INP 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8XSON datasheet.pdf
DIL FEMALE LARGE BORE CRIMP CONN datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf