Epson XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0
XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 156.2500MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0.pdf
Availability of XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0
QUANTITY
XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0
Internal Part NumberEIS-XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-2102/2121CA SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0
Related LinksXG-2102CA 156, XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0 Datasheet, Epson Distributor
XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0 Details Description
Related parts for XG-2102CA 156.2500M-LGPAL0
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK FORGED WITH SMALL CLIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 25W datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 22.0 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 26PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf