Epson XG-2102CA 156.2500M-LGRN3
XG-2102CA 156.2500M-LGRN3 picture photo
Mfg. Part Number
XG-2102CA 156.2500M-LGRN3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
XG-2102CA 156.2500M-LGRN3.pdf
Availability of XG-2102CA 156.2500M-LGRN3
QUANTITY
XG-2102CA 156.2500M-LGRN3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-2102CA 156.2500M-LGRN3
Internal Part NumberEIS-XG-2102CA 156.2500M-LGRN3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-2102/2121CA SAW Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-2102CA 156.2500M-LGRN3
Related LinksXG-2102CA 15, XG-2102CA 156.2500M-LGRN3 Datasheet, Epson Distributor
XG-2102CA 156.2500M-LGRN3 Details Description
Related parts for XG-2102CA 156.2500M-LGRN3
IC EEPROM 16KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 475MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 8POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf