Epson XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
Brief Description
OSC SO 156.2500MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3.pdf
Availability of XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
QUANTITY
XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
Internal Part NumberEIS-XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-2102/2121CA SAW Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
Related LinksXG-2102CA 156, XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3 Details Description
Related parts for XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
IDC CABLE - MKS14K/MC14F/X datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT FH 80POS .050 VERT datasheet.pdf
INSERT MALE 6+12POS CRIMP datasheet.pdf
ANT FLEX CIRC PCB W/CABLE 53MM datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf