Epson XG-2121CA 156.2500M-LGRN3
XG-2121CA 156.2500M-LGRN3 picture photo
Mfg. Part Number
XG-2121CA 156.2500M-LGRN3
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
XG-2121CA 156.2500M-LGRN3.pdf
Availability of XG-2121CA 156.2500M-LGRN3
QUANTITY
XG-2121CA 156.2500M-LGRN3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-2121CA 156.2500M-LGRN3
Internal Part NumberEIS-XG-2121CA 156.2500M-LGRN3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-2102/2121CA SAW Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-2121CA 156.2500M-LGRN3
Related LinksXG-2121CA 15, XG-2121CA 156.2500M-LGRN3 Datasheet, Epson Distributor
XG-2121CA 156.2500M-LGRN3 Details Description
Related parts for XG-2121CA 156.2500M-LGRN3
JUMPER-H1505TR/A3049Y/X 10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK datasheet.pdf
PELTIR MS2,010,06,06,11,11,11,W2 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU ADJ 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M12 NYLON datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN MINI BNC PLUG STR 75OHM datasheet.pdf
1000UF 10V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf