Epson XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3 picture photo
Mfg. Part Number
XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
Brief Description
OSCILLATOR SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3.pdf
Availability of XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
QUANTITY
XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
Internal Part NumberEIS-XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-2102/2121CA SAW Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
Related LinksXG-2121CA 156, XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3 Datasheet, Epson Distributor
XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3 Details Description
Related parts for XG-2121CA 156.2500M-LHRAL3
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 9/16-18 UNF 1-5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 250VDC 2416 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLSH 16K 28DIP datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LP SUPERVISORY CIRCUITS datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 9POS 1.00MM R/A datasheet.pdf