Epson XG-2121CA 156.2500M-PGRN0
XG-2121CA 156.2500M-PGRN0 picture photo
Mfg. Part Number
XG-2121CA 156.2500M-PGRN0
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
XG-2121CA 156.2500M-PGRN0.pdf
Availability of XG-2121CA 156.2500M-PGRN0
QUANTITY
XG-2121CA 156.2500M-PGRN0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-2121CA 156.2500M-PGRN0
Internal Part NumberEIS-XG-2121CA 156.2500M-PGRN0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-2102/2121CA SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2mA