Xilinx XH95288-10HQ304I
XH95288-10HQ304I picture photo
Mfg. Part Number
XH95288-10HQ304I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Mask PLD, CMOS, PQFP304 IC
Datasheet Download
XH95288-10HQ304I.pdf
Availability of XH95288-10HQ304I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XH95288-10HQ304I Order Process
Ship out your order
Specifications of XH95288-10HQ304I
Internal Part NumberEIS-XH95288-10HQ304I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XH95288-10HQ304I today
SeriesXH95288-
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals304
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 192 I/O
Package CodeHFQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, HEAT SINK/SLUG, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width40 mm
Length40 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXH95288-10HQG304I-2040296552
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XH95288-10HQ304I
Alternative Part (Replacement)EIS-XH95288-10HQ304I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXH95288-, XH95288-10HQ304I Datasheet, Xilinx Distributor
XH95288-10HQ304I Details Description
Related parts for XH95288-10HQ304I
CONN RECEPT PIN .022-.032" .413" datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 160W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 2000 Gates, 370MHz, 144-Cell, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf