Cree Inc. XHBAWT-00-0000-00000BX50
XHBAWT-00-0000-00000BX50 picture photo
Mfg. Part Number
XHBAWT-00-0000-00000BX50
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
Datasheet Download
XHBAWT-00-0000-00000BX50.pdf
Availability of XHBAWT-00-0000-00000BX50
QUANTITY
XHBAWT-00-0000-00000BX50 Order Process
Ship out your order
Specifications of XHBAWT-00-0000-00000BX50
Internal Part NumberEIS-XHBAWT-00-0000-00000BX50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXLamp® XH-B
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test29 lm (27 lm ~ 31 lm)
Current - Test65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.1V
Lumens/Watt @ Current - Test144 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70
Current - Max175mA
Viewing Angle130°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Thermal Resistance of Package45°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XHBAWT-00-0000-00000BX50
Related LinksXHBAWT-00-00, XHBAWT-00-0000-00000BX50 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XHBAWT-00-0000-00000BX50 Details Description
Related parts for XHBAWT-00-0000-00000BX50
TVS DIODE 110VWM 196VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 20-HTSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 96VWM 156VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 65POS THRUHL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.45A D2PAK datasheet.pdf