Cree Inc. XHP50A-00-0000-0D0UF435H
XHP50A-00-0000-0D0UF435H picture photo
Mfg. Part Number
XHP50A-00-0000-0D0UF435H
Datasheet Download
XHP50A-00-0000-0D0UF435H.pdf
Availability of XHP50A-00-0000-0D0UF435H
QUANTITY
XHP50A-00-0000-0D0UF435H Order Process
Ship out your order
Specifications of XHP50A-00-0000-0D0UF435H
Internal Part NumberEIS-XHP50A-00-0000-0D0UF435H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test755 lm (730 lm ~ 780 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package1.2°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XHP50A-00-0000-0D0UF435H
Related LinksXHP50A-00-00, XHP50A-00-0000-0D0UF435H Datasheet, Cree Inc. Distributor
XHP50A-00-0000-0D0UF435H Details Description
Related parts for XHP50A-00-0000-0D0UF435H
RES SMD 160K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MINIFIT JR PLUG V-2 BLK 3POS datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RESISTOR KIT 10-1M 1/20W 3050PCS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf