Cree Inc. XHP50A-01-0000-0D0UF40DT
XHP50A-01-0000-0D0UF40DT picture photo
Mfg. Part Number
XHP50A-01-0000-0D0UF40DT
Datasheet Download
XHP50A-01-0000-0D0UF40DT.pdf
Availability of XHP50A-01-0000-0D0UF40DT
QUANTITY
XHP50A-01-0000-0D0UF40DT Order Process
Ship out your order
Specifications of XHP50A-01-0000-0D0UF40DT
Internal Part NumberEIS-XHP50A-01-0000-0D0UF40DT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)7000K
Flux @ 85°C, Current - Test755 lm (730 lm ~ 780 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package1.2°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XHP50A-01-0000-0D0UF40DT
Related LinksXHP50A-01-00, XHP50A-01-0000-0D0UF40DT Datasheet, Cree Inc. Distributor
XHP50A-01-0000-0D0UF40DT Details Description
Related parts for XHP50A-01-0000-0D0UF40DT
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
VARISTOR 198V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf