TE Connectivity Measurement Specialties XL203A-3486
XL203A-3486 picture photo
Mfg. Part Number
XL203A-3486
Manufacturer
Product Category
Accelerometers
Brief Description
ACCELEROMETER ANALOG TRI-AXIS
Datasheet Download
XL203A-3486.pdf
Availability of XL203A-3486
QUANTITY
XL203A-3486 Order Process
Ship out your order
Specifications of XL203A-3486
Internal Part NumberEIS-XL203A-3486
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAccelerometers
Series-
PackagingBulk
AxisX, Y, Z
Acceleration Range±6g
Sensitivity333 mV/g
Voltage - Supply8.5 V ~ 36 V
Output TypeAnalog
Bandwidth100Hz
Interface-
Mounting TypeConnector
Package / CaseModule
Supplier Device PackageModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XL203A-3486
Related LinksXL203, XL203A-3486 Datasheet, TE Connectivity Measurement Specialties Distributor
XL203A-3486 Details Description
Related parts for XL203A-3486
FIXED IND 8.2UH 130MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 17NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BRIDGE TERM BLOCK 2POS datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf