Integrated Device Technology (IDT) XLH536100.000JS4I
XLH536100.000JS4I picture photo
Mfg. Part Number
XLH536100.000JS4I
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
XLH536100.000JS4I.pdf
Availability of XLH536100.000JS4I
QUANTITY
XLH536100.000JS4I Order Process
Ship out your order
Specifications of XLH536100.000JS4I
Internal Part NumberEIS-XLH536100.000JS4I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationTop Mark Date Code Update 17/Jun/2015
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXLH
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.057" (1.45mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XLH536100.000JS4I
Related LinksXLH53610, XLH536100.000JS4I Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
XLH536100.000JS4I Details Description
Related parts for XLH536100.000JS4I
TAGS MARKER 5/3.5 #1-10 1=100PC datasheet.pdf
TRANS NPN PREBIAS/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 24VDC 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC 1.5KE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG NAT SHLD 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MICRO 31C P 48" YEL JACKP datasheet.pdf
MICRO 9 M 120" RBW JACKS LP datasheet.pdf