Cree Inc. XMLAWT-00-0000-000US50Z7
XMLAWT-00-0000-000US50Z7 picture photo
Mfg. Part Number
XMLAWT-00-0000-000US50Z7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
Datasheet Download
XMLAWT-00-0000-000US50Z7.pdf
Availability of XMLAWT-00-0000-000US50Z7
QUANTITY
XMLAWT-00-0000-000US50Z7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLAWT-00-0000-000US50Z7
Internal Part NumberEIS-XMLAWT-00-0000-000US50Z7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test177 lm (172 lm ~ 182 lm)
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test87 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLAWT-00-0000-000US50Z7
Related LinksXMLAWT-00-00, XMLAWT-00-0000-000US50Z7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLAWT-00-0000-000US50Z7 Details Description
Related parts for XMLAWT-00-0000-000US50Z7
MASKING TAPE HI-TEMP 3/4" X 180' datasheet.pdf
IC CLK BUF 2:12 4.8GHZ 40LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
THERMISTOR MINI GLASS PROBE datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LOWER PART OF HOUSING datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
42U RACK ENCLOSURE SERVER CABINE datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf