Cree Inc. XMLAWT-02-0000-000HS60F8
XMLAWT-02-0000-000HS60F8 picture photo
Mfg. Part Number
XMLAWT-02-0000-000HS60F8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
Datasheet Download
XMLAWT-02-0000-000HS60F8.pdf
Availability of XMLAWT-02-0000-000HS60F8
QUANTITY
XMLAWT-02-0000-000HS60F8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLAWT-02-0000-000HS60F8
Internal Part NumberEIS-XMLAWT-02-0000-000HS60F8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2850K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test191 lm (182 lm ~ 200 lm)
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test94 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLAWT-02-0000-000HS60F8
Related LinksXMLAWT-02-00, XMLAWT-02-0000-000HS60F8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLAWT-02-0000-000HS60F8 Details Description
Related parts for XMLAWT-02-0000-000HS60F8
MOSFET N-CH 60V 50A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 17POS 30AU datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 100MA 4.2 OHM datasheet.pdf
IC BATTERY BACKUP 4.63V 8-UDFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 499 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
NEW GI CONN2.5 TPA 6P BLACK datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf