Cree Inc. XMLAWT-02-0000-000US40F8
XMLAWT-02-0000-000US40F8 picture photo
Mfg. Part Number
XMLAWT-02-0000-000US40F8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
Datasheet Download
XMLAWT-02-0000-000US40F8.pdf
Availability of XMLAWT-02-0000-000US40F8
QUANTITY
XMLAWT-02-0000-000US40F8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLAWT-02-0000-000US40F8
Internal Part NumberEIS-XMLAWT-02-0000-000US40F8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2850K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test168 lm (164 lm ~ 172 lm)
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test83 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLAWT-02-0000-000US40F8
Related LinksXMLAWT-02-00, XMLAWT-02-0000-000US40F8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLAWT-02-0000-000US40F8 Details Description
Related parts for XMLAWT-02-0000-000US40F8
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
TRANS 4PNP 60V 0.6A 16SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .367W MONO 8DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A 30GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 76POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.4K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 9A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf