Cree Inc. XMLBWT-00-0000-000HT50E5
XMLBWT-00-0000-000HT50E5 picture photo
Mfg. Part Number
XMLBWT-00-0000-000HT50E5
Brief Description
LED XLAMP XM-L2 WHITE SMD
Datasheet Download
XMLBWT-00-0000-000HT50E5.pdf
Availability of XMLBWT-00-0000-000HT50E5
QUANTITY
XMLBWT-00-0000-000HT50E5 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLBWT-00-0000-000HT50E5
Internal Part NumberEIS-XMLBWT-00-0000-000HT50E5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4750K
Flux @ 85°C, Current - Test270 lm (260 lm ~ 280 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test135 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLBWT-00-0000-000HT50E5
Related LinksXMLBWT-00-00, XMLBWT-00-0000-000HT50E5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLBWT-00-0000-000HT50E5 Details Description
Related parts for XMLBWT-00-0000-000HT50E5
CONN HEADER 3POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 160A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 900VAC SCREW datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC DIA 30/4.2 MC datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 4.194304 MHZ 16.0PF SMD datasheet.pdf