Cree Inc. XMLBWT-02-0000-000HT20E7
XMLBWT-02-0000-000HT20E7 picture photo
Mfg. Part Number
XMLBWT-02-0000-000HT20E7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
Datasheet Download
XMLBWT-02-0000-000HT20E7.pdf
Availability of XMLBWT-02-0000-000HT20E7
QUANTITY
XMLBWT-02-0000-000HT20E7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLBWT-02-0000-000HT20E7
Internal Part NumberEIS-XMLBWT-02-0000-000HT20E7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test210 lm (200 lm ~ 220 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test105 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLBWT-02-0000-000HT20E7
Related LinksXMLBWT-02-00, XMLBWT-02-0000-000HT20E7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLBWT-02-0000-000HT20E7 Details Description
Related parts for XMLBWT-02-0000-000HT20E7
IC MCU ARM7 TDMI 128K 64-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 4POS TIN T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.1A 8DFN datasheet.pdf
CONN RCPT MIX-TEK 4POS GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 20.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 500MA AXIAL datasheet.pdf