Cree Inc. XMLBWT-02-0000-000HT20F7
XMLBWT-02-0000-000HT20F7 picture photo
Mfg. Part Number
XMLBWT-02-0000-000HT20F7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
Datasheet Download
XMLBWT-02-0000-000HT20F7.pdf
Availability of XMLBWT-02-0000-000HT20F7
QUANTITY
XMLBWT-02-0000-000HT20F7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLBWT-02-0000-000HT20F7
Internal Part NumberEIS-XMLBWT-02-0000-000HT20F7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
ColorWhite, Warm
CCT (K)3250K
Flux @ 85°C, Current - Test210 lm (200 lm ~ 220 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test105 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLBWT-02-0000-000HT20F7
Related LinksXMLBWT-02-00, XMLBWT-02-0000-000HT20F7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLBWT-02-0000-000HT20F7 Details Description
Related parts for XMLBWT-02-0000-000HT20F7
IC REG BCK FLYBCK INV ADJ 20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PIN 24-20AWG TIN datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 4PORT IVORY datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf