Cree Inc. XMLBWT-02-0000-000HT20Z8
XMLBWT-02-0000-000HT20Z8 picture photo
Mfg. Part Number
XMLBWT-02-0000-000HT20Z8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
Datasheet Download
XMLBWT-02-0000-000HT20Z8.pdf
Availability of XMLBWT-02-0000-000HT20Z8
QUANTITY
XMLBWT-02-0000-000HT20Z8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLBWT-02-0000-000HT20Z8
Internal Part NumberEIS-XMLBWT-02-0000-000HT20Z8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test210 lm (200 lm ~ 220 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test105 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLBWT-02-0000-000HT20Z8
Related LinksXMLBWT-02-00, XMLBWT-02-0000-000HT20Z8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLBWT-02-0000-000HT20Z8 Details Description
Related parts for XMLBWT-02-0000-000HT20Z8
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC MPU I186 13MHZ 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 30POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 20A datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
MOD TRANSMITTER ISM 10DBM 868MHZ datasheet.pdf