Cree Inc. XMLBWT-02-0000-000LT50F5
XMLBWT-02-0000-000LT50F5 picture photo
Mfg. Part Number
XMLBWT-02-0000-000LT50F5
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD
Datasheet Download
XMLBWT-02-0000-000LT50F5.pdf
Availability of XMLBWT-02-0000-000LT50F5
QUANTITY
XMLBWT-02-0000-000LT50F5 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLBWT-02-0000-000LT50F5
Internal Part NumberEIS-XMLBWT-02-0000-000LT50F5
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4250K
Flux @ 85°C, Current - Test270 lm (260 lm ~ 280 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test135 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLBWT-02-0000-000LT50F5
Related LinksXMLBWT-02-00, XMLBWT-02-0000-000LT50F5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLBWT-02-0000-000LT50F5 Details Description
Related parts for XMLBWT-02-0000-000LT50F5
IDC CABLE - MKC40K/MC40G/MPK40K datasheet.pdf
IC LV FET MUX/DEMUX 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf
CONN SPRING 36POS DUAL .390 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.4V 35MA SOT89-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 50V AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.225A 100 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf