Cree Inc. XMLEZW-02-0000-0B0UT330F
XMLEZW-02-0000-0B0UT330F picture photo
Mfg. Part Number
XMLEZW-02-0000-0B0UT330F
Brief Description
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
Datasheet Download
XMLEZW-02-0000-0B0UT330F.pdf
Availability of XMLEZW-02-0000-0B0UT330F
QUANTITY
XMLEZW-02-0000-0B0UT330F Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLEZW-02-0000-0B0UT330F
Internal Part NumberEIS-XMLEZW-02-0000-0B0UT330F
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test230 lm (220 lm ~ 240 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)6V
Lumens/Watt @ Current - Test55 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max2A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLEZW-02-0000-0B0UT330F
Related LinksXMLEZW-02-00, XMLEZW-02-0000-0B0UT330F Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLEZW-02-0000-0B0UT330F Details Description
Related parts for XMLEZW-02-0000-0B0UT330F
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 18VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 4.5-13.2V 3.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 64POS SMD datasheet.pdf