Cree Inc. XMLEZW-02-0000-0D00U50E3
XMLEZW-02-0000-0D00U50E3 picture photo
Mfg. Part Number
XMLEZW-02-0000-0D00U50E3
Brief Description
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
Datasheet Download
XMLEZW-02-0000-0D00U50E3.pdf
Availability of XMLEZW-02-0000-0D00U50E3
QUANTITY
XMLEZW-02-0000-0D00U50E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLEZW-02-0000-0D00U50E3
Internal Part NumberEIS-XMLEZW-02-0000-0D00U50E3
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K
Flux @ 85°C, Current - Test370 lm (360 lm ~ 380 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test88 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLEZW-02-0000-0D00U50E3
Related LinksXMLEZW-02-00, XMLEZW-02-0000-0D00U50E3 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLEZW-02-0000-0D00U50E3 Details Description
Related parts for XMLEZW-02-0000-0D00U50E3
TRANS PNP 80V 0.5A SC70-3 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 72A SP1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf