Cree Inc. XMLEZW-02-0000-0D00V250H
XMLEZW-02-0000-0D00V250H picture photo
Mfg. Part Number
XMLEZW-02-0000-0D00V250H
Brief Description
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
Datasheet Download
XMLEZW-02-0000-0D00V250H.pdf
Availability of XMLEZW-02-0000-0D00V250H
QUANTITY
XMLEZW-02-0000-0D00V250H Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLEZW-02-0000-0D00V250H
Internal Part NumberEIS-XMLEZW-02-0000-0D00V250H
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 2-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test410 lm (400 lm ~ 420 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test98 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLEZW-02-0000-0D00V250H
Related LinksXMLEZW-02-00, XMLEZW-02-0000-0D00V250H Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLEZW-02-0000-0D00V250H Details Description
Related parts for XMLEZW-02-0000-0D00V250H
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TAB HSG 3POS .250 BLACK datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 250 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOP 230VAC/48VDC 0 5A datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 200A 3TOWER datasheet.pdf
IC WXGA DMD .45 98LCCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf