Panasonic Electronic Components XN0460100L
XN0460100L picture photo
Mfg. Part Number
XN0460100L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays
Brief Description
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A MINI6
Datasheet Download
XN0460100L.pdf
Availability of XN0460100L
QUANTITY
XN0460100L Order Process
Ship out your order
Specifications of XN0460100L
Internal Part NumberEIS-XN0460100L
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN, PNP
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max)100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce160 @ 2mA, 10V
Power - Max300mW
Frequency - Transition150MHz, 80MHz
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XN0460100L
Related LinksXN046, XN0460100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XN0460100L Details Description
Related parts for XN0460100L
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
TERM BLCK ADH LABEL 3.81MM 41-50 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
POWER ELEMENT BUSH 2ROW M6 8PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf