Panasonic Electronic Components XN0F26300L
XN0F26300L picture photo
Mfg. Part Number
XN0F26300L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Brief Description
TRANS PREBIAS DUAL NPN MINI6
Datasheet Download
XN0F26300L.pdf
Availability of XN0F26300L
QUANTITY
XN0F26300L Order Process
Ship out your order
Specifications of XN0F26300L
Internal Part NumberEIS-XN0F26300L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)600mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)15V
Resistor - Base (R1) (Ohms)270
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce100 @ 50mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic50mV @ 2.5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max)-
Frequency - Transition200MHz
Power - Max300mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XN0F26300L
Related LinksXN0F2, XN0F26300L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XN0F26300L Details Description
Related parts for XN0F26300L
TRANS NPN 350V 0.5A TO-126 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
GDT 150V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 9POS PCB GOLD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL UNBUFFER ULLGA6 datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 100TFBGA datasheet.pdf
TRANSMITTER PHOTOLINK 650NM datasheet.pdf
SPECIAL UM 34.5X68 W/CUTOUT datasheet.pdf
LOCATOR ASSY datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf