IXYS Corporation XOB17-12X1-TR
XOB17-12X1-TR picture photo
Mfg. Part Number
XOB17-12X1-TR
Manufacturer
Product Category
Solar Cells
Brief Description
SENSOR MONOCRYSTALLINE MODULE
Datasheet Download
XOB17-12X1-TR.pdf
Availability of XOB17-12X1-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XOB17-12X1-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of XOB17-12X1-TR
Internal Part NumberEIS-XOB17-12X1-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Sensors, Transducers
FamilySolar Cells
SeriesIXOLAR™
Power (Watts) - Max-
Current @ Pmpp39mA
Voltage @ Pmpp*
Current Short Circuit (Isc)42mA
TypeMonocrystalline
Voltage - Open Circuit630mV
Operating Temperature-
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XOB17-12X1-TR
Related LinksXOB17-, XOB17-12X1-TR Datasheet, IXYS Corporation Distributor
XOB17-12X1-TR Details Description
Related parts for XOB17-12X1-TR
IC D-TYPE POS TRG SNGL 56SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPTIC 13.2MBPS datasheet.pdf
CORD COIL REVERSED 6-6 WHITE 7' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 228 I/O 313BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf