Panasonic Electronic Components XP0221100L
XP0221100L picture photo
Mfg. Part Number
XP0221100L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Brief Description
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5
Datasheet Download
XP0221100L.pdf
Availability of XP0221100L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XP0221100L Order Process
Ship out your order
Specifications of XP0221100L
Internal Part NumberEIS-XP0221100L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)10k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition150MHz
Power - Max150mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSMini5-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XP0221100L
Related LinksXP022, XP0221100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XP0221100L Details Description
Related parts for XP0221100L
RES SMD 511 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DSUB 8H8 F PCB G HP T datasheet.pdf
RES 164K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 875MA 160 MOHM datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 3V 40KHZ datasheet.pdf
Connector Socket 100 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf