Panasonic Electronic Components XP0411500L
XP0411500L picture photo
Mfg. Part Number
XP0411500L
Datasheet Download
XP0411500L.pdf
Availability of XP0411500L
QUANTITY
XP0411500L Order Process
Ship out your order
Specifications of XP0411500L
Internal Part NumberEIS-XP0411500L
Transistor Type2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition80MHz
Power - Max150mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XP0411500L
Related LinksXP041, XP0411500L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XP0411500L Details Description
Related parts for XP0411500L
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR SLF 100 MM datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
LED MODULE RED datasheet.pdf
HEAT SHRINK 1=150M datasheet.pdf
IMPACT 85OHM BP 4X10 GL SN datasheet.pdf