Panasonic Electronic Components XP0421400L
XP0421400L picture photo
Mfg. Part Number
XP0421400L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Brief Description
TRANS PREBIAS DUAL NPN SMINI6
Datasheet Download
XP0421400L.pdf
Availability of XP0421400L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XP0421400L Order Process
Ship out your order
Specifications of XP0421400L
Internal Part NumberEIS-XP0421400L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Transistor Type2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)47k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce80 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition150MHz
Power - Max150mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSMINI6-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XP0421400L
Related LinksXP042, XP0421400L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XP0421400L Details Description
Related parts for XP0421400L
IDC CABLE - MKR60K/MC60M/MCE60K datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .051M 27POS datasheet.pdf