Cree Inc. XPCWHT-L1-R250-009E4
XPCWHT-L1-R250-009E4 picture photo
Mfg. Part Number
XPCWHT-L1-R250-009E4
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
Datasheet Download
XPCWHT-L1-R250-009E4.pdf
Availability of XPCWHT-L1-R250-009E4
QUANTITY
XPCWHT-L1-R250-009E4 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPCWHT-L1-R250-009E4
Internal Part NumberEIS-XPCWHT-L1-R250-009E4
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4500K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test84 lm (81 lm ~ 87 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test75 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max500mA
Thermal Resistance of Package12°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPCWHT-L1-R250-009E4
Related LinksXPCWHT-L1-, XPCWHT-L1-R250-009E4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPCWHT-L1-R250-009E4 Details Description
Related parts for XPCWHT-L1-R250-009E4
EVALUATION BOARD 1 ISL6740 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A IPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
LAMP INCAND T-2 TELE SLIDE 6V datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 28.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf