Cree Inc. XPEBPA-L1-R250-00C01
XPEBPA-L1-R250-00C01 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBPA-L1-R250-00C01
Brief Description
LED XLAMP
Datasheet Download
XPEBPA-L1-R250-00C01.pdf
Availability of XPEBPA-L1-R250-00C01
QUANTITY
XPEBPA-L1-R250-00C01 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBPA-L1-R250-00C01
Internal Part NumberEIS-XPEBPA-L1-R250-00C01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductXLamp® XP-E2 LEDs
FamilyLED Lighting - Color
SeriesXLamp® XP-E2
PackagingTape & Reel (TR)
ColorAmber
Wavelength-
Flux @ 25°C, Current - Test100 lm (Typ)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.05V
Current - Max1A
Viewing Angle110°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Lumens/Watt @ Current - Test94 lm/W
Flux @ 85°C, Current - Test-
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBPA-L1-R250-00C01
Related LinksXPEBPA-L1-, XPEBPA-L1-R250-00C01 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBPA-L1-R250-00C01 Details Description
Related parts for XPEBPA-L1-R250-00C01
IC ADC 12 BIT 200KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 182K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.52 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BLZ 5.08/04/180 SN DKGN datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 200MA 600 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 100C P 6" WHT JACKS NI datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf