Cree Inc. XPEBWT-L1-0000-00F50
XPEBWT-L1-0000-00F50 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBWT-L1-0000-00F50
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
Datasheet Download
XPEBWT-L1-0000-00F50.pdf
Availability of XPEBWT-L1-0000-00F50
QUANTITY
XPEBWT-L1-0000-00F50 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBWT-L1-0000-00F50
Internal Part NumberEIS-XPEBWT-L1-0000-00F50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductXLamp® XP-E2 LEDs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6200K
Flux @ 85°C, Current - Test126 lm (122 lm ~ 130 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test124 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70 (Typ)
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBWT-L1-0000-00F50
Related LinksXPEBWT-L1-, XPEBWT-L1-0000-00F50 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBWT-L1-0000-00F50 Details Description
Related parts for XPEBWT-L1-0000-00F50
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MACHINE SCREW PHILLIPS 4-40 datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 354MA 1.6 OHM datasheet.pdf
BOARD IR THERMO CLICK 3.3V datasheet.pdf
MICRO 37C S 12" WHT JACKS datasheet.pdf