Cree Inc. XPEBWT-L1-R250-00AF8
XPEBWT-L1-R250-00AF8 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBWT-L1-R250-00AF8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
Datasheet Download
XPEBWT-L1-R250-00AF8.pdf
Availability of XPEBWT-L1-R250-00AF8
QUANTITY
XPEBWT-L1-R250-00AF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBWT-L1-R250-00AF8
Internal Part NumberEIS-XPEBWT-L1-R250-00AF8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductXLamp® XP-E2 LEDs
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2850K
Flux @ 85°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBWT-L1-R250-00AF8
Related LinksXPEBWT-L1-, XPEBWT-L1-R250-00AF8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBWT-L1-R250-00AF8 Details Description
Related parts for XPEBWT-L1-R250-00AF8
RES SMD 620 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 5A DO201AD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN 100' datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 40VC SOT23 datasheet.pdf
M-ZIF REC ASSY 260P 3.8 SOLDER datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 datasheet.pdf
LED COB WHT 26.5MM 3000K 80CRI datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 50W datasheet.pdf