Cree Inc. XPEBWT-L1-R250-00AZ8
XPEBWT-L1-R250-00AZ8 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBWT-L1-R250-00AZ8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
Datasheet Download
XPEBWT-L1-R250-00AZ8.pdf
Availability of XPEBWT-L1-R250-00AZ8
QUANTITY
XPEBWT-L1-R250-00AZ8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBWT-L1-R250-00AZ8
Internal Part NumberEIS-XPEBWT-L1-R250-00AZ8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductXLamp® XP-E2 LEDs
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBWT-L1-R250-00AZ8
Related LinksXPEBWT-L1-, XPEBWT-L1-R250-00AZ8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBWT-L1-R250-00AZ8 Details Description
Related parts for XPEBWT-L1-R250-00AZ8
DIODE BRIDGE 2A 200V 4SIP datasheet.pdf
STRAIN GAUGE 350 OHM RECT 1=5PC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf