Cree Inc. XPEBWT-L1-R250-00BZ6
XPEBWT-L1-R250-00BZ6 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBWT-L1-R250-00BZ6
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
Datasheet Download
XPEBWT-L1-R250-00BZ6.pdf
Availability of XPEBWT-L1-R250-00BZ6
QUANTITY
XPEBWT-L1-R250-00BZ6 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBWT-L1-R250-00BZ6
Internal Part NumberEIS-XPEBWT-L1-R250-00BZ6
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Flux @ 85°C, Current - Test97 lm (94 lm ~ 100 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test96 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBWT-L1-R250-00BZ6
Related LinksXPEBWT-L1-, XPEBWT-L1-R250-00BZ6 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBWT-L1-R250-00BZ6 Details Description
Related parts for XPEBWT-L1-R250-00BZ6
VARISTOR 35V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 22.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 870NH SMD datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
DISPL 0.56" DUAL DGT YLW-GRN CA datasheet.pdf