Cree Inc. XPEBWT-L1-R250-00D50
XPEBWT-L1-R250-00D50 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBWT-L1-R250-00D50
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
Datasheet Download
XPEBWT-L1-R250-00D50.pdf
Availability of XPEBWT-L1-R250-00D50
QUANTITY
XPEBWT-L1-R250-00D50 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBWT-L1-R250-00D50
Internal Part NumberEIS-XPEBWT-L1-R250-00D50
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6200K
Flux @ 85°C, Current - Test111 lm (107 lm ~ 114 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test109 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70 (Typ)
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBWT-L1-R250-00D50
Related LinksXPEBWT-L1-, XPEBWT-L1-R250-00D50 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBWT-L1-R250-00D50 Details Description
Related parts for XPEBWT-L1-R250-00D50
CONN CARDEDGE HSG DUAL 56POS datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 8MHZ 28PLCC datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16TSSOP datasheet.pdf
V850ES FX2 IECUBE 100 QFP T-TYPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-60V datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 25MA 71 OHM SMD datasheet.pdf