Cree Inc. XPEHEW-U1-R250-00AE7
XPEHEW-U1-R250-00AE7 picture photo
Mfg. Part Number
XPEHEW-U1-R250-00AE7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
Datasheet Download
XPEHEW-U1-R250-00AE7.pdf
Availability of XPEHEW-U1-R250-00AE7
QUANTITY
XPEHEW-U1-R250-00AE7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEHEW-U1-R250-00AE7
Internal Part NumberEIS-XPEHEW-U1-R250-00AE7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3V
Lumens/Watt @ Current - Test87 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package6°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEHEW-U1-R250-00AE7
Related LinksXPEHEW-U1-, XPEHEW-U1-R250-00AE7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEHEW-U1-R250-00AE7 Details Description
Related parts for XPEHEW-U1-R250-00AE7
BOX END PANEL BLK A31 9V SERIES datasheet.pdf
MODULE SDRAM 512MB 168-DIMM datasheet.pdf
SAW RESONATOR 418.0 MHZ datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP FILM 250UF 5% 250VAC SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 132POS GOLD datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
RELAY SOCKET datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf