Cree Inc. XPEWHT-L1-R250-00BA4
XPEWHT-L1-R250-00BA4 picture photo
Mfg. Part Number
XPEWHT-L1-R250-00BA4
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
Datasheet Download
XPEWHT-L1-R250-00BA4.pdf
Availability of XPEWHT-L1-R250-00BA4
QUANTITY
XPEWHT-L1-R250-00BA4 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEWHT-L1-R250-00BA4
Internal Part NumberEIS-XPEWHT-L1-R250-00BA4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXLamp® XP-E
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test97 lm (94 lm ~ 100 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test91 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1A
Viewing Angle115°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEWHT-L1-R250-00BA4
Related LinksXPEWHT-L1-, XPEWHT-L1-R250-00BA4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEWHT-L1-R250-00BA4 Details Description
Related parts for XPEWHT-L1-R250-00BA4
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 640K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FLAME RETARDANT 1 1/4" BLACK 75' datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 87 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
BOX STEEL 33.86"L X 25.2"W datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf