Cree Inc. XPEWHT-L1-R250-00C01
XPEWHT-L1-R250-00C01 picture photo
Mfg. Part Number
XPEWHT-L1-R250-00C01
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 70CRI 2SMD
Datasheet Download
XPEWHT-L1-R250-00C01.pdf
Availability of XPEWHT-L1-R250-00C01
QUANTITY
XPEWHT-L1-R250-00C01 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEWHT-L1-R250-00C01
Internal Part NumberEIS-XPEWHT-L1-R250-00C01
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K ~ 10000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test104 lm (100 lm ~ 107 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test97 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70 (Typ)
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEWHT-L1-R250-00C01
Related LinksXPEWHT-L1-, XPEWHT-L1-R250-00C01 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEWHT-L1-R250-00C01 Details Description
Related parts for XPEWHT-L1-R250-00C01
IC DAC 12BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 250MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 84PGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RING AVIKRIMP H/D EXPD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.6A 100 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.58M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf